XVI Kongres Slawistów

XVI MIĘDZYNARODOWY KONGRES SLAWISTÓW

CALL FOR PAPERS

Komitet Słowianoznawstwa PAN uprzejmie informuje, że rozpoczyna się formowanie polskiej delegacji na XVI Międzynarodowy Kongres Slawistów, który odbędzie się w Belgradzie w dniach 20–27 sierpnia 2018 roku. Polska delegacja będzie się składać z 55 osób. Osoby, które zamierzają wziąć udział w Kongresie, proszone są o składanie propozycji wystąpień. Wnioski te będą rozpatrywane przez Komisję Komitetu Słowianoznawstwa PAN, której przewodniczyć będzie p. prof. dr hab. Izabella Malej z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zgłoszenia proszę przesyłać na jej adres: izabellaanna@op.pl nie później niż do 15 września 2016 roku. Zostaną one rozpatrzone do końca października. Rezultat tego postępowania ogłosimy na stronie Komitetu Słowianoznawstwa do połowy października br. Osoby, których wystąpienia zostaną zaakceptowane do udziału w Kongresie, zostaną poinformowane o zobowiązaniach, jakie nakładają na uczestników Kongresu jego organizatorzy (chodzi m.in. o obowiązek publikacji tych prac przed rozpoczęciem obrad Kongresu).

Program Kongresu jest zamieszczony na stronie Międzynarodowego Komitetu Slawistów —http://www.fil.bg.ac.rs/lang/sr/centri-i-instituti/mks/xvi-mks/osnovne-smernice-programa/.

Szczególnie istotna jest informacja o terminie organizacji przez określone osoby bloków tematycznych — mija on 1 maja 2016 roku. Propozycje bloków tematycznych należy zgłaszać bezpośrednio u organizatorów Kongresu. Szczegółowe informacje na ten temat są zamieszczone na stroniehttp://www.fil.bg.ac.rs/lang/sr/centri-i-instituti/mks/xvi-mks/tematski-blokovi/

 

Kwestionariusz zgłoszenia udziału w XVI Kongresie Międzynarodowego Komitetu Slawistów

Belgrad, 20–27 sierpnia 2018 roku

Imię i nazwisko:

Tytuł, stopień naukowy:

Miejsce zatrudnienia:

Adres, mail, telefon:

Tytuł proponowanego wystąpienia (referat w sekcji, poster, udział w bloku tematycznym):

Streszczenie w języku polskim (do 2000 znaków ze spacjami):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *